Ćwiczenia z hindi przygotowane przez mgr M. Vargę

liveworksheets

Na stronie ‘liveworksheets’ można znaleźć ćwiczenia poświęcone tak słownictwu, jak i gramatyce języka hindi. Poszczególne karty zawierają zadania, w których między innymi należy łączyć synonimy, wyszukiwać słowa związane z konkretnym tematem, uzupełniać formy gramatyczne czy tłumaczyć zdania. Większa część ćwiczeń jest automatycznie sprawdzana, są jednak i takie, które wymagają oceny autora. Zadania są zróżnicowane pod względem stopnia trudności, zatem znajdzie tu coś dla siebie zarówno osoba początkująca, jak i zaawansowana.

 

learningapps

Strona ‘learningapps’ zawiera rozmaite ćwiczenia gramatyczne i leksykalne zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Poszczególne zadania można wielokrotnie rozwiązywać, a jako że odpowiedzi są zapisane w systemie, uczący się dostaje natychmiastową informację zwrotną. Ćwiczenia te doskonale się sprawdzą jako powtórki przed kolokwiami.

 

quizizz

Strona ‘quizizz’ zawiera quizy, które należy rozwiązać w określonym czasie. Poszczególne testy poświęcone są tak słownictwu, jak i gramatyce języka hindi i różnią się stopniem trudności. W trakcie rozwiązywania quizu zdobywa się „moce” i „sprawności”. Quizy pomogą ocenić, na ile została utrwalona nowo nabyta wiedza.

Instrukcja otwarcia quizu

Po kliknięciu w załączony odnośnik przenosimy się na stronę autora, a tam wybieramy konkretny quiz. Zostajemy przekierowani na stronę quizu, gdzie należy zaznaczyć „guzik” zapowiedź. Ponownie zostajemy przeniesieni (po drodze pojawia się pytanie o konto, należy je jednak zignorować i zamknąć okno) – tym razem już na stronę startową, gdzie klikamy start. I rozpoczyna się zabawa.