Wykład "Tranquil & Non-multiple: Early Samādhi in Buddhism And Brahmanism"

7 listopada 2022 zapraszamy na wykład Scotta Lampsa.
więcej o Wykład "Tranquil & Non-multiple: Early Samādhi in Buddhism And Brahmanism"

Konferencja "Shades of Violence: Aggression and Domination in Indian Culture"

09.10.2022
W dniach 27-29 października 2022 odbędzie się międzynarodowa konferencja "Shades of Violence: Aggression and Domination in Indian Culture", organizowana przez pracowników Zakładu Języków i Kultur Indii i Azji Południowej IO UJ.
więcej o Konferencja "Shades of Violence: Aggression and Domination in Indian Culture"

Spotkanie z Joydeepem Royem

28.09.2022
Zakład Języków i Kultur Indii i Azji Południowej IO UJ zaprasza studentów indologii na spotkanie z serii INDOLOGIA I CO DALEJ? Naszym gościem będzie Joydeep Roy, przedstawiciel Konsulatu Honorowego Rzeczypospolitej Polskiej w Kolkacie w Indiach.
więcej o Spotkanie z Joydeepem Royem

Spotkanie z JE Ambasador Indii w Polsce Nagmą M. Mallick

28.09.2022
Zapraszamy na spotkanie z JE Ambasador Indii w Polsce Nagmą M. Mallick, które odbędzie się 5 października o godzinie 14.00.
więcej o Spotkanie z JE Ambasador Indii w Polsce Nagmą M. Mallick

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 w Instytucie Orientalistyki

24.09.2022
Instytut Orientalistyki UJ zaprasza na uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2022/2023, która odbędzie się w dniu 5 października o godzinie 10:00.
więcej o Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 w Instytucie Orientalistyki

25.05.2022
Zapraszamy na wykład, który 30 maja wygłosi dr Keith Cantú, Research Associate (Postdoc), Uniwersytet Jagielloński
więcej o Wykład "Tumuli Stones, Sacred Geography, and Meditation Halls in the Tamil Yoga Consensus of Sri Sabhapati Swami"

17.05.2022
Zapraszamy na wykład, który 23 maja wygłosi Swami Medhananda, PhD (UC Berkeley).
więcej o Wykład "The Will to Realize: Swami Vivekananda's Three-Rung Ladder of Religious Faith"

12.05.2022
Zapraszamy na wykład, który wygłosi prof. Rajkumar (Banaras Hindu University, Indie).
więcej o Wykład "A project for three generations. Rendering Mahabharata into Braj in the 18th century"

Dni Indyjskie

08.05.2022
Zapraszamy na jedenastą edycję Dni Indyjskich w Krakowie.
więcej o Dni Indyjskie

04.05.2022
Zapraszamy na wykład, który wygłosi dr Avishek Ray (National Institute of Technology Silchar, India).
więcej o Wykład "Reexamining genealogical fantasies about the Indian origin of Romani people"